Teatr w małym mieście -GOK Damasławek

Teatr w małym mieście -GOK Damasławek

Teatr w małym mieście to już VII edycja spotkań teatralnych adresowanych do szerokiej publiczności. Tegoroczna edycja już trafiła do Damasławka .Spektakle rodzinne w wykonaniu Teatru Łata oraz Teatru Ewolucji Cienia .Pomiędzy spektaklami usłyszeć będzie można koncert zespołu „Zdążyć przed północą”. Zapraszamy 16 września 2018r. o godz. 17.Wstęp wolny .

TEATR EWOLUCJI CIENIA „CZAS WILKA”
Wszystkie spektakle Teatru Ewolucji Cienia dotykają tematów uniwersalnych – tak jest również i tym razem. „Czas Wilka” – to spektakl dotykający problemu nakręcającej się spirali nienawiści. Sytuując akcję na osi człowiek – wilk, artyści chcą pobudzić do zastanowienia się nad siłami rządzącymi naturą ludzką, a jednocześnie chcą przestrzec przed obudzeniem wilka, który drzemie w każdym z nas. Śledząc informatory medialne widzimy, że nie jest to temat przebrzmiały – wystarczy spojrzeć za wschodnią granicę, aby zobaczyć jak do niedawna „bratnie” narody zamieniają się w zapiekłych wrogów… Spektakl widowiskowy, piękny w obrazie, a zarazem przerażający w treści, bo dotykający bolesnej prawdy o człowieku.

Zespół „Zdążyć przed Północą” powstał w 2014 roku jako formacja związana z nurtem twórczości poetyckiej i lirycznej. W skład zespołu wchodzą: Grzegorz Radtke – poeta, wokalista i gitarzysta z Malborka, który od wielu lat zajmuje się poezją śpiewaną; Mariusz Wilke – znakomity trójmiejski gitarzysta, współpracujący również z grupą „Bez Jacka” i zespołem Smugglersi oraz Tomasz Wiczyński – muzyk kontrabasista z wieloletnim doświadczeniem artystycznym i organizator wielu przedsięwzięć kulturalnych.
Dorobek artystyczny grupy to album „Światło”, który ukazał się w październiku 2015 r. oraz płyta „Słowa ”, której oficjalna premiera miała miejsce w styczniu 2017 roku.
Oba wydawnictwa były obszernie prezentowane na antenie Polskiego Radia m. in. w audycji radiowej – Baza Ludzi z Mgły – Radia Rzeszów oraz w lokalnych audycjach radiowych. Propozycja koncertowa zespołu obejmuje spójny i jednolity program artystyczny.

TEATR ŁATA “Morskie opowieści” – to spektakl familijny, w szczególności dedykowany dzieciom i całym rodzinom. Nawiązuje do slapsticku rodem z niemego kina – uczy i bawi jak filmy z Charlie Chaplinem.